Klinik Psikolog

Betül Tuğba ÖZDEMİR

Kurucu
Yetişkin Psikoloğu ve Aile Danışmanı

BetulOzdemir

Betül Özdemir Bilkent Üniversitesi’nden Psikoloji Bölümü şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonraki bir yıl boyunca gönüllü olarak, ekonomik durumu yetersiz olan ve psikolojik yardıma gereksinim duyan kişilere psikoterapi uygulamıştır. Bu süreçte psikoterapi uygulamalarını süpervizyon alarak yürütmüştür.

Eğitimine devam etmek üzere İngiltere’ye yerleşen Betül Özdemir, yüksek lisans eğitimini Londra Üniversitesi – Goldsmiths Koleji, Klinik Psikoloji programında tamamlamıştır. Klinik Psikoloji uzmanlığını “Depresyonlu hastalarda unutmaya yol açan hatırlamanın (retrieval-induced forgetting) sosyal davranışa etkisi” konusundaki teziyle almıştır. Londra’nın önde gelen ruh sağlığı kurumlarından Sydenham Garden bünyesinde Bilişsel Uyarı Terapisini (Cognitive Stimulation Therapy) temel alarak demans hastaları ile çalışmıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi teorik eğitimini İngiltere’de yaşadığı sırada tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi’nin uygulamalı eğitimlerini ise kültürel alt yapının uyumunu gözeterek Türkiye’ye döndüğünde Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği’nden almıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamaları, Prof. Dr. Kadir Özdel tarafından 2015 yılından beri takip edilmektedir. Şema Terapi’nin teorik eğitimini International Schema Therapy Society’den 2018 yılında tamamlamıştır. Şema Terapi uygulamalarını, İngiltere, Londra’dan, Dr. Saskia Ohlin’in süpervizyonu ile halen sürdürmektedir. Betül Özdemir’in aldığı teorik ve uygulamalı eğitimler uluslararası akredite olmuş dernekler ve eğiticiler aracılığıyla olmaktadır. Uygulamalı eğitimlerin (süpervizyon),  danışan/hasta görüldüğü müddetçe devam etmesi uluslararası standarttır.

Belirli süreler boyunca Liv Hospital Ankara ve Ehil Eğitim Danışmanlık şirketleri bünyesinde çalışmıştır. Ayrıca, Çankaya Üniversitesi psikoloji bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da görev yapmıştır. Şimdiye kadar ortalama 800 ün üzerinde danışan/hasta takip etmiştir.

Çağdaş uygulamaları yakalamayı ve gelişimi kendine ilke edinen Klinik Psikolog Betül Özdemir, doktora eğitimi tez aşamasındadır. Son yıllarda şiddet gören kadınlara destek amaçlı STK lar ile ortak projeler yürütmektedir.  Yabancı dilleri arasında ileri düzeyde İngilizce ve Rusça bulunmaktadır. Kurucusu olduğu Rola Aile Danışma Merkezi’nde psikolojik danışmanlık ve kurumsal danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hobileri arasında ata binmek, yürüyüş yapmak ve amatör aşçılık vardır. Betül Özdemir 33 yaşında, Ankara Çankaya’da ikamet etmektedir.

Uygulayıcı Eğitimleri

 • Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri ve Uygulama Eğitimi (Prof. Dr. Hakan Türkçapar)
 • Fundamentals of Cognitive Behavioral Therapy for Anxiety and Depression (Londra, İngiltere)
 • Modified CBT for obsessions and other recurrent mental intrusions (Eğitici: Dr. David Clark)
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Supervizyon 2015- devam ediyor (Doç. Dr. Kadir Özdel)
 • Şema Terapi: Model ve Teknikler – (Eğitici: Dr. Alp Karaosmanoğlu)
 • Borderline (Sınır) ve Narsistik Kişilik bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları (Eğitici: Dr. Alp Karaosmanoğlu)
 • Imagery rescripting workshop (8 hours) – Arnoud Arntz
 • Şema Terapi Süpervizyon 2018 – devam ediyor (Dr. Saskia Ohlin)
 • Kişilik, Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimi (40 saat) – Prof. Dr. Doğan Şahin

Diğer Eğitimler

 • Mikro ifadeler: Yüz mimiklerini okuma ve beden dili – (Eğitici: Oğuz Benlioğlu)
 • Social and motivational influences on perceptual judgments (Cambridge Üniversitesi, İngiltere)
 • Personality/Rorschach Workshop (Londra, İngiltere; eğitici: Prof Shira Tibon)
 • Behaviours we find Challenging in Dementia (Londra, İngiltere)
 • MEB Aile Danışmanlığı Sertifika Programı (Ankara, Türkiye) (350 saat teorik, 100 saat uygulama ve supervizyon)

Çalışma Alanları

Teknikler

Bize başvuran danışanların problemlerini en iyi şekilde çözmek için uzmanlarımızın kullandığı teknikler bilimsel alt yapısı olan ve etkinliği pek çok araştırma tarafından desteklenmiş yöntemlerdir. Bu yöntemler baz alınarak danışmanlık süreci kişinin ihtiyaçlarına göre kişiye özel olarak dizayn edilmektedir.

Call Now Button