Kariyer Danışmanlığı

Kariyer danışmanlığı, bireyin gelecek ile ilgili hedeflerini, neyi niçin yapmak istediğini belirlemesine yardımcı olan danışmanlık hizmetidir. Kariyer planlamak için genellikle üniversiteden mezun olduktan sonraki dönem seçilse de başarılı bir kariyer planı için çok daha erken buna karar vermek gerekmektedir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve küreselleşme ile birlikte meslek seçimi daha zor halde gelmiş durumdadır.

Yeni meslek tanımlarının ortaya çıkması ve bazı mesleklerin önemini yitirmesi ile kişinin kendisine en uygun kariyeri planlaması için profesyonel bir yönlendirmeye ihtiyacı giderek artmaktadır. Sizlere iyi bir gelecek için kariyer danışmanlığı hizmetimiz alanında uzman meslek elemanları tarafından sağlanmaktadır.

Kariyer Danışmanlığı Hizmetleri

Bireylere mesleklerle ilgili gerekli bilgi ve becerilerin nasıl geliştirileceğini öğretmek. Bireylere girişkenlik ve iletişim becerilerini öğretmek.

Bireylere  cv hazırlama becerilerini öğretmek.

Bireylere iş arama becerileri kazandırmak ve bu becerileri etkili kullanmayı sağlamak.

Bireylere  etkin iş görüşmesinin nasıl yapılacağını öğretmek. 

Bireylerin kendi yetenek ve kapasitelerini geliştirmelerini sağlamak.   Bireylerin meslek ve iş alanları ile ilgili bilgi toplamalarına yardımcı olmak.

Bireylerin gerçekçi olmayan özgüvenlerini onlara fark ettirerek bireylerin benlik ve kendilik algılarının netleşmesini sağlamak ve onların  doğru kariyer planları yapmalarına yardımcı olmak.

Bireylerin hedeflerine ulaşmak için doğru ve etkin motivasyon geliştirmelerine yardımcı olmak. 

Bireylere yaşam rollerinin önemini ve değerlerini fark ettirmek ve geçmişte çeşitli zorunluluklar sonucu bireylerin sahiplenmek zorunda kaldıkları yaşam rollerinin hayatlarındaki etkilerini fark ettirmek.

Kariyer Danışmanlığı Avantajları

Kariyer Psikolojik Danışmanlığı, bireylerin uygun meslek seçimi konusunda kararsız kalma, uzun süreli işsiz kalma, kariyer planlama, iş bulma becerileri, sürekli iş değiştirme, çalışma arkadaşları ya da yönetim ile anlaşamama ve mobbing, iş değiştirmeye cesaret edememe, pozisyonunda  sabit kalma, iş yerinde mutsuz olma, emekli olma sürecini yönetememe ya da çeşitli korkulardan dolayı erteleme gibi kariyer hayatlarına ilişkin yaşadıkları sorunları kapsayan bireyle ya da grupla sürdürülen danışma sürecidir.

Bu süreçte kariyer psikolojik danışmanın temel amacı destek almak isteyen bireylerin yaşam rollerini ve kariyer amaçlarını netleştirmektir.

Call Now Button