Çift Ve Evlilik Danışmanlığı

Çift ve evlilik danışmanlığı, eşler arasında yaşanan sorunların eşlerin aynı ortamda buluşturularak danışman gözüyle tarafsız bir şekilde gözlemlenerek ve yorumlanarak çözüm üretilmesini sağlayan danışmanlık hizmetidir. ift ve evlilik danışmanlığında amaç kimin haklı/haksız, kimin doğru/yanlış olduğunu belirlemek değildir. Temel amacımız birlikte mutsuz olduklarına inanan iki insanın “Daha mutlu olabilmek için ne yapabiliriz?” konusunda onlara rehberlik etmektir. Bu süreçte eşiniz ile ilgili daha önce fark etmediğiniz, bilmediğiniz bir özellik keşfedebilirsiniz. Veya seans esnasında sizi rahatsız edebilecek olan bir laf/söz eşiniz tarafından size söylenebilir.

Çift ve Evlilik Danışmanlığının Hizmetleri

Çift ve Evlilik Danışmanlığı Yararları

Evlilik ve Çift danışmanlığı, çiftlerin ilişkilerindeki çeşitli sorun ve tıkanıklıkları anlama, çözme ve aralarındaki ilişkiyi geliştirmelerine yönelik bir danışmanlık hizmetidir. Çiftlere yönelik yapılan bu danışmanlık hizmetinde iletişim kurma, çatışma çözme, farklılıkları uzlaştırabilme ve sağlıklı tartışma becerileri kazandırma amaçlanmaktadır.

Çift ve evlilik danışmanlığının beraberinde getirdiği normal süreçlerdir. Önemli olan bu süreçte devamlılığın sağlanmasıdır. Değişim kolay bir süreç olmamakla birlikte beraberinde direnç getirebilir. Bu nedenle danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen çiftlerin ilk seans sonrasında hemen sonuç alma ihtimalleri düşüktür.

Çift ve evlilik terapisi eşiniz ile aranızdaki sorunları çözmek ve ilişkinizi güçlendirmek için başvurabileceğiniz gibi ilişkinizi bitirmek yeni bir hayata adım atabilmek için de başvurabilirsiniz.

Call Now Button