Ankara Aile Danışmanlığı 2022

BU YAZIMIZI PAYLAŞIN :

Ankara aile danışmanlığı olarak aileyi oluşturan bireylerin birbirleri arasındaki ilişkilerini yaşadıkları sorunları ele alıyoruz. Aile bireyleri ve çocuklar arasındaki sorunların üstesinden gelecek alternatif seçenekler ile çözüm yöntemleri sunuyoruz. Ankara aile danışmanlığı olarak üstesinden gelinemeyen durumların uzman psikologlarımız ile danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Aile danışmanlığı olarak eşler arasındaki ilişkiyi inceler, aile çevresindeki yakın ve geniş çevresindeki sorunları ele alır.

Ailenin sağlık, ekonomi, beslenme gibi yaşam kalitesini etkileyen unsurları ele alırız. Aile bireylerin yaşam kalitesini artırmak için bütün konulara değiniriz. Aile danışmanlığı olarak ele aldığımız konuları ne şekilde yararlanacakları konusunda bilgi veririz. Çünkü bireylerin gün içerisinde yaşadığı problemler aile içi sorunlara yol açmaktadır. Bunlar ailenin belirleyici etmenleri arasında yer alır.

İlişkiler kapsamında sorunları olan bireylerin; arkadaşlık, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında çocuklarla ve aile ile ilgili bireylerin arasındaki sorunların üstesinden gelmeleri amaçlanır. Aile danışmanlığı Ankara olarak sorunların temelinde yatan etmenleri göz önünde bulundurur duyguların en iyi şekilde yönetebilmeye yardımcı oluruz. İletişime dayalı sorunlarla ilgilenerek çözüm yolları ve alternatif seçenekler sunarız.

Ankara Aile Terapisti

Ankara aile terapisti olarak aile üyelerinin aralarında gerçekleşen ilişkileri, yüzeye çıkmayan sorunları hakkında farkındalık kazanmaya yardımcı oluyoruz. Danışmanlık süresi boyunca; aile bireylerin ve diğer herkesin görüşlerini saygıyla dinliyoruz.

 • Bireylerin arasında gerçekleşen görüş ayrılıklarının farkında olmasına yardımcı oluyoruz.
 • Bireylerin sorunlarına karşı yönelik konuşmalar gerçekleştiriyoruz.
 • Duygu ve düşüncelerin net bir şekilde açığa çıkmasına yardımcı oluyoruz.
 • Kırıcı ve itici davranışlardan kaçınma
 • Değerleri bütünüyle kabul etme
 • Beklentilerin açık bir dil ile ifade edilmede yardımcı oluyoruz.

Aile terapisti bireyin tek başına değil aile içi ele aldığı psikoterapidir. Bütüncül yaklaşım ile tüm aile bireyleri değerlendirilip sonuca daha rahat ulaşabilmelerini sağlarız. Böylelikle aile içinde oluşabilecek sorunları bireyin şahsi sorunu olarak değil ailesel olarak değerlendirmeyi sağlarız.

Aile terapisi sorunları bireysel olarak ele alınmaz. Bütün aile fertleriyle birlikte ele alınarak gerçekleşir. İstisnai durumlarda bireyler ile özel olarak görüşme gerçekleşir. Kimi zaman aileyi etkileyen büyükanne ve büyükbaba gibi akrabalarında görüşleri alınır. Aile terapisti olarak sorunları tek bireye değil bütünsel yaklaşım sergileyerek ele alırız.

Aile danışmanlığında ki amaç; aile içindeki sorunlar, ölüm, kronik, hastalıklar, ayrılıklar, boşanma gibi bütün konularda psikolojik açıda destek sağlıyoruz. Aile bireylerin arasında yaşanan sorunlara çözüm üretip, kişilerin birbirine olan ilişkilerine iyilik hali sağlarız. Belirgin ve esnek şekilde sağlıklı sınırlar oluşturup bir çatı altında kolay bir şekilde yaşamayı amaçlarız.

Aile terapisinde bütüncül bir yaklaşım sunarak sağlıklı bir yaşam alanı oluştururuz. Aile içerisinde oluşan sorunların çözüme kavuşmasında kişilere farkındalık kazandırırız. Bireyde meydana gelen değişiklikleri ve aileyi etkileyen problemlerin çözülmesi amacından terapi çeşitleri uygularız. Terapi sürecinde aile içindeki ilişkilerin gerçekleşmesindeki yönler bulunup ortadan kaldırmayı amaçlarız. Bu sayede bireysel ve ailesel yaklaşım sonucunda olumsuzluklardan kurtulmuş olacağız.

Ankara Aile Danışmanlığı Fiyatları

Aile danışmanı, aile üyeleri arasında yaşanan sorunları aile bireylerini etkilemesi sebebiyle psikoterapi hizmeti verir. Aile danışmanları uzman kişilerden meydana gelip ailenin bütün bireylerin katılımını sağlaması sebebiyle bütüncül bir bakış açısı gerçekleştirir. Roller, kurallar ve problemlere yönlendirici etkide bulunur. Seanslar bireylerin farkındalık kazanana kadar devam eder. Aile danışmanlığında ortalama 5-10 seans süren danışmanlık hizmetleri veririz. Aile danışmanlığında seans ücretlerimiz 650- 750 TL arasında farklılık gösterir.

Ankara aile danışmanlığı olarak aile çatısı altında huzuru etkili şekilde sağlayarak yaşama becerisi kazandırırız. Bu konuda aile sorunlarınız önemli olduğu için aile danışmanınızı titiz bir şekilde seçmelisiniz. Konuyla ilgili lisans ve yüksek lisans yapmış olmasına dikkat ediniz.

Ankara psikoloji olarak aile ve çift danışmanlığı, bireylerin çocukluk ve yetişkinlik döneminde yaşadığı önemli olayları birebir çalışma sergiliyoruz. Böylelikle aile ve arkadaş ilişkilerine yansımasına engel oluyoruz. Problemler ile nasıl baş edebilecekleri konusunda beceri kazandırıyor ve güçlü iletişim kurmayı sağlıyoruz. Böylelikle bireylerin aile ve çevresiyle daha sağlıklı bir iletişim kurmaya başlar.

Aile Danışmanlığı Çalışma Alanlarımız

 • Aile Çatışmaları
 • İlişkisel temel ihtiyaçlar
 • Çiftlerin iletişim sorunları
 • Ailede sorun çözme yolları
 • Aldatma ve aldatılma
 • Boşanma süreci
 • Duygusal eksiklik
 • Evliliğe hazırlık
 • Çiftlerde uzlaşma problemi
 • Evlilik öncesi ve sonrası danışmanlık
Call Now Button